SVT1

  • 06:25
    Gomorron Sverige Dagsaktuella gäster i intervjuer, debatter och diskussioner samt nyheter.
  • 10:00
    Strömsö
  • 10:40
    Go'kväll
  • 11:25
    Under samma tak
  • 12:25
    Arkitekturens pärlor
  • 12:35
    Vid lägerelden
  • 13:05
    Mästarnas mästare
  • 14:05
    Ginas show
  • 14:30
    Kobra
  • 15:00
    Det ligger i blodet 8.1Komedi (1940)
  • 16:30
    Gomorron Sverige sammandrag
  • 16:50
    Vita vidder
  • 17:30
    Sverige idag
  • 17:55
    LIVE Sportnytt
  • 18:00
    Rapport
  • 18:10
    Regionala nyheter
  • 18:15
    LIVE Go'kväll
  • 19:00
    Kulturnyheterna
  • 19:15
    Regionala nyheter
  • 19:30
    Rapport
  • 20:00
    Uppdrag granskning
  • 21:00
    Alla är fotografer
  • 21:30
    Hitlåtens historia
  • 22:00
    Justitia
  • 22:30
    Välja väg
  • 23:00
    Tonårsmammor
  • 23:30
    Rapport
  • 23:35
    Tystnadens drottning
  • 00:55
    Veckans brott
  • 01:55
    Smartare än en femteklassare
  • 02:55
    Under samma tak
  • 04:10
    Strömsö
Visa allt
  • 05:15
    Go'kväll

SVT2

  • 08:05
    Världens fakta: Pingviner, pingviner
  • 09:00
    SVT Forum
  • 16:00
    Rapport
  • 16:05
    SVT Forum
  • 16:20
    Korrespondenterna
  • 16:50
    Fantastiska hus
  • 17:20
    Nyhetstecken
  • 17:30
    Oddasat
  • 17:45
    Uutiset
  • 18:00
    Världens fakta: Pingviner, pingviner
  • 18:55
    Mitt i naturen - tittarfilm
  • 19:00
    Vem vet mest?
  • 19:30
    Kärlek och svek
  • 20:00
    När livet vänder
  • 20:30
    På bröllop med Kakan
  • 21:00
    Aktuellt
  • 21:40
    Kulturnyheterna
  • 21:45
    Regionala nyheter
  • 21:55
    Nyhetssammanfattning
  • 22:00
    LIVE Sportnytt
  • 22:15
    Babel
  • 23:15
    Bra dagar - Totta Näslund
  • 00:15
    Så in i Norden
  • 00:45
    24 Vision
  • 01:00
    Rapport
  • 01:05
    Nyhetstecken
  • 01:15
    Korrespondenterna
  • 01:45
    24 Vision
  • 02:00
    Rapport
  • 02:05
    Sverige idag
  • 02:30
    Sportnytt
  • 02:45
    24 Vision
  • 03:00
    Rapport
  • 03:05
    Landet runt
Visa allt
  • 04:00
    Rapport
  • 04:05
    Gomorron Sverige sammandrag
  • 04:25
    24 Vision
  • 05:00
    Rapport

TV3

  • 06:00
    Top Model Det går hett till mellan deltagarna när två av tjejerna börjar gräla vilt.
  • 06:55
    The Nanny
  • 07:25
    Alla älskar Raymond
  • 07:55
    Jims värld
  • 08:20
    How I Met Your Mother
  • 08:45
    How I Met Your Mother
  • 09:10
    The Real Housewives of Orange County
  • 10:05
    The Real Housewives of Atlanta
  • 11:00
    The Mentalist
  • 12:00
    Masterchef USA
  • 13:00
    Svenska Hollywoodfruar
  • 14:00
    Sex and the City
  • 15:00
    Top Model
  • 16:00
    The Real Housewives of Atlanta
  • 17:00
    Sjukhuset
  • 17:30
    Sjukhuset
  • 18:00
    Svenska Hollywoodfruar
  • 19:00
    SOS Sommar
  • 19:30
    SOS Sommar
  • 20:00
    Chicago Fire
  • 21:00
    Navy CIS
  • 22:00
    Min hemlighet
  • 22:30
    Mozart in the Jungle
  • 23:05
    How I Met Your Mother
  • 23:35
    How I Met Your Mother
  • 00:00
    Paradise Hotel Danmark
  • 00:50
    Sex and the City
  • 01:50
    Chicago Fire
  • 02:45
    Min hemlighet
  • 03:10
    Mozart in the Jungle
  • 03:40
    The Mentalist
  • 04:20
    The New Normal
  • 04:45
    The Real Housewives of Orange County
  • 05:30
    The Nanny

TV4

  • 05:50
    Nyhetsmorgon Nyheter, ekonominyheter, sport och väder samt aktuella gäster, musikunderhållning och trisskrap.
  • 10:00
    Malou efter tio
  • 11:35
    Hem till gården
  • 12:10
    Hem till gården
  • 12:45
    Coronation Street
  • 13:15
    Coronation Street
  • 13:50
    Mannen som talar med hundar
  • 14:50
    Mitt kök
  • 15:25
    Halv åtta hos mig
  • 15:55
    Husjägarna
  • 16:55
    Äntligen hemma
  • 17:55
    Vardagspuls
  • 18:25
    LIVE Lotto, Joker och Drömvinsten
  • 18:35
    Vardagspuls
  • 18:50
    LIVE Keno
  • 19:00
    TV4Nyheterna
  • 19:15
    LIVE Sporten
  • 19:20
    TV4Vädret
  • 19:30
    Halv åtta hos mig
  • 20:00
    Sveriges Mästerkock
  • 21:00
    Welcome to Sweden
  • 21:30
    Hellenius hörna
  • 22:00
    TV4Nyheterna
  • 22:10
    TV4Nyheterna
  • 22:30
    Ekonominyheterna
  • 22:35
    LIVE Sporten
  • 22:50
    TV4Väder och nyheter
  • 23:00
    Hawaii Five-0
  • 23:55
    Brottskod: Försvunnen
  • 00:55
    Silent Witness
  • 03:05
    Hundar i stan
  • 04:10
    Från ett hus till ett hem
  • 05:50
    Nyhetsmorgon

Kanal 5

  • 06:25
    Desperate Housewives Bree tar hem sonen Andrew och avslöjar sanningen om George och pappans död.
  • 07:15
    Livet på BB
  • 08:10
    The Little Couple
  • 08:40
    The Little Couple
  • 09:10
    Private Practice
  • 10:05
    Grey's Anatomy
  • 11:05
    Desperate Housewives
  • 12:05
    The Ellen DeGeneres Show
  • 13:00
    Tabatha's Salon Takeover
  • 14:00
    Mike & Molly
  • 14:30
    Vänner
  • 15:00
    The Little Couple
  • 15:30
    The Little Couple
  • 16:05
    Private Practice
  • 17:05
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    Mike & Molly
  • 18:30
    Vänner
  • 19:00
    The Big Bang Theory
  • 19:30
    The Big Bang Theory
  • 20:00
    Nya Arga snickaren
  • 21:00
    Grey's Anatomy
  • 21:55
    The Mysteries of Laura
  • 22:55
    The Big Bang Theory
  • 23:20
    The Big Bang Theory
  • 23:50
    Criminal Minds
  • 00:50
    CSI
  • 01:45
    Perception
  • 02:40
    Mad Men
  • 03:35
    Murdoch Mysteries
  • 04:20
    Frisörakuten
  • 05:10
    The Ellen DeGeneres Show

TV6

  • 06:25
    Stargate SG-1 Den stora konfrontationen stundar mellan Daniel och Amonet. Men det går inte riktigt som man tänkt sig. Amonet använder en elektronisk apparat som gör att Daniel svimmar.
  • 07:10
    Whitney
  • 07:35
    Back in the Game
  • 08:00
    Våra värsta år
  • 08:30
    Våra värsta år
  • 09:00
    Spin City
  • 09:30
    Community
  • 10:00
    My Name Is Earl
  • 10:30
    The Simpsons
  • 11:00
    The Simpsons
  • 11:30
    Stargate SG-1
  • 12:30
    Grimm
  • 13:30
    Seinfeld
  • 14:00
    Seinfeld
  • 14:30
    The Simpsons
  • 15:00
    The Simpsons
  • 15:30
    Family Guy
  • 16:00
    Family Guy
  • 16:30
    Scrubs
  • 17:00
    Scrubs
  • 17:30
    Anger Management
  • 18:00
    How I Met Your Mother
  • 18:30
    How I Met Your Mother
  • 19:00
    Family Guy
  • 19:30
    Family Guy
  • 20:00
    The Simpsons
  • 20:30
    Family Guy
  • 21:00
    Battleship 5.9Action (2012)
  • 23:45
    American Dad
  • 00:15
    Scrubs
  • 00:45
    Scrubs
  • 01:15
    How I Met Your Mother
  • 01:45
    How I Met Your Mother
Visa allt
  • 02:30
    Anger Management
  • 02:50
    Seinfeld
  • 03:15
    Seinfeld
  • 03:40
    American Dad
  • 04:00
    The Simpsons
  • 04:25
    The Simpsons
  • 04:45
    Spin City
  • 05:10
    Våra värsta år
  • 05:35
    Våra värsta år

Sjuan

  • 06:20
    Judys domstol Med sin rättframma stil tar domare Judith Sheindlin upp olika fall i sin rättssal.
  • 06:50
    Wife swap
  • 07:50
    The Talk
  • 10:55
    Vem dömer Amy?
  • 11:55
    Mannen som talar med hundar
  • 12:55
    Det okända
  • 13:55
    Wife swap
  • 14:55
    Att bygga sitt drömhus
  • 15:55
    Judys domstol
  • 16:25
    Judys domstol
  • 16:55
    Dr. Phil
  • 17:45
    TV4Nyheterna
  • 17:55
    Glamour
  • 18:30
    Vad blir det för mat?
  • 19:00
    Mitt kök
  • 19:30
    Det kungliga lasarettet
  • 20:00
    En natt på slottet
  • 21:00
    Biggest loser - tro, hopp och kärlek
  • 22:00
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 22:55
    Skenet bedrar
  • 23:35
    M*A*S*H
  • 00:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 01:00
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 01:55
    Medium
  • 02:55
    Medium
  • 03:50
    Det okända
  • 05:00
    Att bygga sitt drömhus
  • 05:50
    Judys domstol

TV8

  • 06:00
    Property Ladder Revisited Återbesök till de renoverade hemmen för att se om ägarna har nått sina mål.
  • 07:00
    Säljakuten
  • 07:55
    Celebrity Antiques Road Trip
  • 09:00
    Four in a Bed
  • 09:30
    Four in a Bed
  • 10:00
    En plats i solen: vintersol
  • 11:05
    Alla älskar Raymond
  • 11:35
    Property Ladder Revisited
  • 12:35
    En plats på landet
  • 13:35
    Doc Martin
  • 14:40
    Four in a Bed
  • 15:10
    Four in a Bed
  • 15:45
    Säljakuten
  • 16:45
    Masterchef USA
  • 17:45
    Celebrity Antiques Road Trip
  • 19:00
    En plats i solen: vintersol
  • 20:00
    Bones
  • 21:00
    One True Thing 7.0Drama (1998)
  • 23:40
    CSI
  • 00:40
    Dragons' Den
  • 02:00
    Shark Tank
  • 02:55
    Doc Martin
  • 03:50
    CSI
  • 04:40
    Dragons' Den

Kanal 9

  • 06:05
    Grand Designs Revisited Kevin återvänder till Kelly och Masako Neville som ville bygga i ett spektakulärt miljövänligt hus.
  • 07:05
    Tredje skiftet
  • 08:00
    Homeshop
  • 08:45
    Dödlig fångst
  • 09:45
    Gränsbevakarna Australien
  • 10:15
    Gränsbevakarna Australien
  • 10:45
    Miami Ink
  • 11:45
    Top Gear
  • 12:50
    The Middle
  • 13:20
    Fresh Prince i Bel Air
  • 13:50
    Rules of Engagement
  • 14:15
    Bob's Burgers
  • 14:45
    Top 20 Funniest
  • 15:45
    Grand Designs Revisited
  • 16:50
    Dödlig fångst
  • 17:50
    Gränsbevakarna Australien
  • 18:20
    Gränsbevakarna Australien
  • 18:50
    Top Gear
  • 20:00
    Gränsbevakarna Kanada
  • 20:30
    Gränsbevakarna Kanada
  • 21:00
    Grand Designs
  • 22:05
    United States of Food
  • 23:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 00:00
    CSI: NY
  • 00:55
    Major Crimes
  • 01:50
    Cold Case
  • 02:40
    Fresh Prince i Bel Air
  • 03:05
    The Middle
  • 03:25
    CSI: NY
  • 04:10
    Top Gear
  • 05:00
    Tredje skiftet

TV10

  • 06:30
    Stora Australien Lastbilar är Australiens röda blodkroppar. Man följer med på olika turer, från långväga till obygden till östra Australiens spektakulära kust.
  • 07:30
    Time Team
  • 08:30
    Charley Boormans galna Kanadaresa
  • 09:30
    Coast Guard Cape Disappointment: Pacific Northwest
  • 10:30
    Alaskas extrema fiske
  • 11:30
    Stora Australien
  • 12:30
    Eds äventyr
  • 13:00
    Träskjägarna
  • 14:00
    Coast Guard Cape Disappointment: Pacific Northwest
  • 15:00
    Stora Australien
  • 16:00
    Brit Cops
  • 17:00
    Charley Boormans galna Kanadaresa
  • 18:00
    Andra världskrigets hemliga krig
  • 19:00
    Träskjägarna
  • 20:00
    Det svarta guldet
  • 21:00
    Förrådsfyndarna
  • 21:30
    Förrådsfyndarna
  • 22:00
    Gatugängens inre krets
  • 23:00
    Andra världskrigets hemliga krig
  • 00:00
    The Pacific
  • 01:00
    Brit Cops
  • 02:00
    Det svarta guldet
  • 03:00
    Specialstyrkan: Människojägarna
  • 03:30
    Specialstyrkan: Människojägarna
  • 04:00
    Gatugängens inre krets
  • 05:00
    Brit Cops

Kanal 11

  • 06:25
    Gossip Girl Blair är orolig för att Chuck är i fara efter ett möte med en mer och mer paranoid Bart.
  • 07:15
    Glee
  • 08:10
    Homeshop
  • 10:10
    Förmiddag
  • 11:10
    Ugly Betty
  • 12:10
    Biggest Loser
  • 13:10
    Say Yes to the Dress: Bridesmaids
  • 13:40
    Cougar Town
  • 14:10
    The Ellen DeGeneres Show
  • 15:05
    Familjen Kardashian
  • 16:05
    Gossip Girl
  • 17:00
    Glee
  • 18:00
    Mike & Molly
  • 18:30
    Cougar Town
  • 19:00
    Kourtney & Kim i Miami
  • 20:00
    True Tori
  • 21:00
    10 orsaker att hata dig 7.2Komedi (1999)
  • 23:05
    Våra pinsamma kroppar
  • 00:00
    Rizzoli & Isles
  • 01:00
    NYC 22
  • 01:55
    Lights Out
  • 02:50
    The Ellen DeGeneres Show
  • 03:50
    Biggest Loser
  • 04:35
    Kära Susan
  • 04:55
    Say Yes to the Dress: Bridesmaids
  • 05:20
    Nobbad
  • 05:40
    Nobbad

TV12

  • 08:15
    LIVE Studio: Bandy-VM
  • 08:25
    LIVE VM: Kvartsfinal, Sverige - Lettland
  • 09:25
    LIVE Studio: Bandy-VM
  • 09:35
    LIVE VM: Kvartsfinal, Sverige - Lettland
  • 12:00
    Peter Andre: Homestyling på 60 minuter
  • 13:00
    How Clean Is Your House?
  • 13:30
    Det stora fyndkriget
  • 14:00
    Spårlöst - Australien
  • 14:30
    How Clean Is Your House?
  • 15:00
    Världens pappskallar
  • 15:55
    Road Wars
  • 17:00
    Road Wars
  • 18:00
    Spårlöst - Australien
  • 18:30
    Spårlöst - Australien
  • 19:00
    Det stora fyndkriget - Kanada
  • 19:30
    Life at the extreme: Volvo ocean race
  • 20:00
    LIVE V86 Direkt
  • 22:00
    Snuten i Hollywood III 5.5Action (1994)
  • 00:00
    Kameran ser dig
  • 00:30
    Kameran ser dig
  • 01:00
    Operation Repo
  • 01:30
    Stampen i Detroit
  • 01:55
    Parkering förbjuden: bärgarna
  • 02:25
    Tattoo Nightmares
  • 03:00
    Costa Rica
  • 04:00
    Road Wars
  • 05:05
    Trafikpoliserna
  • 05:40
    Trafikpoliserna

TNT

  • 06:05
    Body of Evidence Följ en av USA:s främsta kriminaltekniker genom några av hennes mest förbryllande fall.
  • 06:35
    Brunch at Bobby's
  • 07:50
    Glamour
  • 08:20
    Ally McBeal
  • 09:10
    Ally McBeal
  • 13:10
    Cityakuten
  • 14:05
    Cityakuten
  • 15:00
    Melrose Place
  • 15:55
    Melrose Place
  • 16:50
    Glamour
  • 17:20
    Ally McBeal
  • 18:15
    Ally McBeal
  • 19:10
    Cityakuten
  • 20:05
    Cityakuten
  • 21:00
    Boston Legal
  • 21:55
    Major Crimes
  • 22:50
    Lost Girl
  • 23:45
    Crossing Lines
  • 00:45
    Boston Legal
  • 01:35
    Melrose Place
  • 02:30
    Melrose Place
  • 03:25
    The Guardian
  • 04:15
    Crossing Lines
  • 05:10
    The Investigators

Barnkanalen

  • 06:30
    Katja Katt Lara hittar på berättelser åt sin katt Katja, historier där katten själv är huvudperson.
  • 06:40
    Äventyr i tid och rum
  • 06:50
    Lillys Bortomvik
  • 07:00
    Morgonshowen
  • 07:01
    Rymdrekryterna
  • 07:20
    Fåret Shaun
  • 07:30
    Söndag med Sofia
  • 07:45
    Q Pootle 5
  • 08:00
    Tänk om...
  • 08:05
    Charlie och Lola
  • 08:15
    Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 08:30
    Biet Maja
  • 08:40
    Små spöken
  • 08:50
    Lisa
  • 09:00
    Drömtårtan
  • 09:10
    Lampornas mat
  • 09:15
    Historiepolisen
  • 09:25
    Tess och Ubbe
  • 09:35
    Tinga Tinga sagor
  • 09:45
    Breven från Felix
  • 10:00
    Farfar i fickan
  • 10:10
    Toot och Puddle
  • 10:25
    Arthur
  • 10:50
    Olivia
  • 11:00
    Grodan och hans vänner
  • 11:10
    Molly Monster
  • 11:15
    Stor och Liten
  • 11:25
    Berättelser från Mullewapp
  • 11:30
    Lek med mig i Sesam
  • 11:55
    Capelito
  • 12:00
    Drömyrket - samiska
Visa allt
  • 12:10
    Wibbly Gris
  • 12:20
    Tilly och hennes vänner
  • 12:30
    Lilla blåa draken
  • 12:45
    Katja Katt
  • 12:55
    Gissa hur mycket jag tycker om dig
  • 13:05
    Pipi, Pupu och Rosmari
  • 13:15
    Rorri Racerbil
  • 13:25
    Jasper Pingvin
  • 13:30
    Det stora uppdraget
  • 13:45
    Yoko! Jakamoko! Toto!
  • 13:50
    Servettmannens äventyr
  • 14:00
    Lulu Zipadoo
  • 14:15
    Yakari
  • 14:25
    KatjaKaj och BenteBent
  • 14:35
    Djungelboken
  • 14:45
    Zoé Kézako
  • 15:00
    Erky Perky
  • 15:10
    Rudi kapplöpningsgrisen
  • 15:45
    Min plats
  • 16:10
    Flyg 29 saknas
  • 16:30
    Scouts safari
  • 16:50
    Masha och björnen
  • 17:00
    Lillys Bortomvik
  • 17:05
    Äventyr i tid och rum
  • 17:20
    Sagor från zoo
  • 17:30
    Williams önskestövlar
  • 17:35
    Peg + Katt
  • 17:45
    Lilla prinsessan
  • 18:00
    Bolibompa
  • 18:01
    Kan du pussa den?
  • 18:10
    Pocoyo
  • 18:20
    Sara och Anka
  • 18:30
    Museet
  • 19:15
    Lilla Aktuellt
  • 19:25
    Blue Water High
  • 19:50
    Tant Tyras terror
  • 05:00
    I drömmarnas trädgård
  • 05:30
    Richard Scarrys äventyrsvärld
  • 05:55
    Lenny och Knirp

Kunskapskanalen

  • 09:00
    En bok, en författare
  • 09:20
    Låtarna som förändrade musiken
  • 09:30
    Medialized
  • 10:00
    Världen
  • 11:00
    Maten som gör dig fet
  • 12:00
    Frackning - bergets gömda energi
  • 13:00
    Världen
  • 15:00
    Israels tyska barn
  • 16:00
    UR Samtiden
  • 19:00
    En bok, en författare
  • 19:20
    Världens natur
  • 20:10
    Myren
  • 21:00
    Världens natur: Monsunen
  • 21:55
    Dokument utifrån
  • 22:40
    Homo i populärkulturen
  • 23:35
    Den mänskliga staden
  • 00:30
    En bok, en författare

SVT24

  • 06:30
    Katja Katt Lara hittar på berättelser åt sin katt Katja, historier där katten själv är huvudperson.
  • 06:40
    Äventyr i tid och rum
  • 06:50
    Lillys Bortomvik
  • 07:00
    Morgonshowen
  • 07:01
    Rymdrekryterna
  • 07:20
    Fåret Shaun
  • 07:30
    Söndag med Sofia
  • 07:45
    Q Pootle 5
  • 08:00
    Tänk om...
  • 08:05
    Charlie och Lola
  • 08:15
    Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • 08:30
    Biet Maja
  • 08:40
    Små spöken
  • 08:50
    Lisa
  • 09:00
    Drömtårtan
  • 09:10
    Lampornas mat
  • 09:15
    Historiepolisen
  • 09:25
    Tess och Ubbe
  • 09:35
    Tinga Tinga sagor
  • 09:45
    Breven från Felix
  • 10:00
    Farfar i fickan
  • 10:10
    Toot och Puddle
  • 10:25
    Arthur
  • 10:50
    Olivia
  • 11:00
    Grodan och hans vänner
  • 11:10
    Molly Monster
  • 11:15
    Stor och Liten
  • 11:25
    Berättelser från Mullewapp
  • 11:30
    Lek med mig i Sesam
  • 11:55
    Capelito
  • 12:00
    Drömyrket - samiska
Visa allt
  • 12:10
    Wibbly Gris
  • 12:20
    Tilly och hennes vänner
  • 12:30
    Lilla blåa draken
  • 12:45
    Katja Katt
  • 12:55
    Gissa hur mycket jag tycker om dig
  • 13:05
    Pipi, Pupu och Rosmari
  • 13:15
    Rorri Racerbil
  • 13:25
    Jasper Pingvin
  • 13:30
    Det stora uppdraget
  • 13:45
    Yoko! Jakamoko! Toto!
  • 13:50
    Servettmannens äventyr
  • 14:00
    Lulu Zipadoo
  • 14:15
    Yakari
  • 14:25
    KatjaKaj och BenteBent
  • 14:35
    Djungelboken
  • 14:45
    Zoé Kézako
  • 15:00
    Erky Perky
  • 15:10
    Rudi kapplöpningsgrisen
  • 15:45
    Min plats
  • 16:10
    Flyg 29 saknas
  • 16:30
    Scouts safari
  • 16:50
    Masha och björnen
  • 17:00
    Lillys Bortomvik
  • 17:05
    Äventyr i tid och rum
  • 17:20
    Sagor från zoo
  • 17:30
    Williams önskestövlar
  • 17:35
    Peg + Katt
  • 17:45
    Lilla prinsessan
  • 18:00
    Bolibompa
  • 18:01
    Kan du pussa den?
  • 18:10
    Pocoyo
  • 18:20
    Sara och Anka
  • 18:30
    Museet
  • 19:15
    Lilla Aktuellt
  • 19:25
    Blue Water High
  • 19:50
    Tant Tyras terror
  • 20:00
    LIVE Ishockey damer
  • 22:30
    Vem vet mest?
  • 23:00
    Nurse Jackie
  • 23:30
    True Detective
  • 00:25
    Skavlan
  • 05:00
    I drömmarnas trädgård
  • 05:30
    Richard Scarrys äventyrsvärld
  • 05:55
    Lenny och Knirp

Discovery Channel

  • 06:25
    Treehouse Masters Pete och gänget får en riktig utmaning: att bygga ett flervåningshus i tre enorma redwoodträd.
  • 07:20
    MythBusters
  • 08:15
    Auction Hunters
  • 08:40
    Så funkar det!
  • 09:05
    American Loggers
  • 10:00
    Femmans växel
  • 11:00
    MythBusters
  • 12:00
    Alaska: The Last Frontier
  • 13:00
    Gold Rush
  • 14:00
    Treehouse Masters
  • 15:00
    Naked and Afraid
  • 16:00
    Alaska: The Last Frontier
  • 17:00
    Auction Hunters
  • 17:30
    Så funkar det!
  • 18:00
    American Loggers
  • 19:00
    MythBusters
  • 20:00
    Stratocaster
  • 20:30
    Så funkar det!
  • 21:00
    Moonshiners
  • 22:00
    Bear Grylls: Breaking Point
  • 23:00
    Naked and Afraid
  • 00:00
    World's Top 5
  • 01:00
    Moonshiners
  • 02:00
    American Loggers
  • 03:00
    Bear Grylls: Caught On Camera
  • 03:30
    Bear Grylls: Caught On Camera
  • 03:55
    American Chopper: Senior vs. Junior
  • 04:45
    World's Top 5
  • 05:35
    Så funkar det!

TV4 Fakta

  • 06:00
    Besatt Richie hamstrar tvångsmässigt sin döda mors ägodelar och har till och med blockerat hennes rum.
  • 07:00
    Det stora matkriget
  • 08:00
    Landsbygdsakuten
  • 09:00
    Mc-patrullen räddar liv
  • 10:00
    Det kungliga lasarettet - vad hände sen?
  • 11:00
    Hospitalet
  • 11:30
    Hospitalet
  • 14:00
    Livräddarna på Bondi Beach
  • 14:35
    Livräddarna på Bondi Beach
  • 15:05
    Besatt
  • 16:00
    Jag dog, men överlevde
  • 17:00
    Brottsplats USA
  • 17:30
    Brottsplats USA
  • 18:00
    FBI inifrån
  • 19:00
    Kvinnor som mördar
  • 20:00
    Hospitalet
  • 20:30
    Hospitalet
  • 21:00
    Det kungliga lasarettet - vad hände sen?
  • 22:00
    Nödsituation på nära håll
  • 23:00
    48 avgörande timmar
  • 00:00
    Kvinnor som mördar
  • 01:00
    I FBI:s arkiv
  • 02:00
    Brottsplats USA
  • 02:30
    Brottsplats USA
  • 03:00
    De omisstänkta
  • 04:00
    FBI inifrån
  • 05:00
    Bakom brottsrubrikerna

TV4 Film

  • 05:40
    Pretty in Pink 6.7Romantisk komedi (1986) Andie är en fattig men hängiven student som blir förälskad i en förmögen pojke.
  • 11:00
    Iron Sky 6.0Komedi (2012)
  • 12:50
    Fast Food, Fast Women 6.5Komedi (2000)
  • 14:50
    Mister Ernest 6.9Dramakomedi (2002)
  • 16:45
    Placid Lake 7.1Komedi (2003)
  • 18:40
    Not Fade Away 6.0Drama (2012)
  • 21:00
    Fröken Sverige Drama (2004)
  • 22:50
    Frantic 6.9Kriminaldrama (1988)
  • 01:20
    Event Horizon 6.7Science fiction (1997)
  • 03:20
    Painkiller 5.2Dramakomedi (2005)
  • 05:25
    24 Hour Party People 7.4Dramakomedi (2002)

Eurosport

  • 08:30
    LIVE China Open: Dag 3
  • 11:30
    Best Pairs: Torun
  • 12:45
    Critérium International: Dag 2
  • 13:45
    UCI Europe Tour: Three Days of De Panne, Etapp 1
  • 14:45
    LIVE UCI Europe Tour: Three Days of De Panne, Etapp 2
  • 17:00
    China Open: Dag 3
  • 20:00
    Wednesday Selection
  • 20:05
    Lucia's Agenda
  • 20:10
    Winter Equestrian Festival: Hoppning
  • 21:10
    Riders Club
  • 21:15
    Valero Texas Open
  • 22:15
    World Dressage Masters: Vidauban
  • 22:45
    Damernas Europatour I Agadir, Marocko
  • 23:00
    Golf Club
  • 23:05
    Yacht Club
  • 23:10
    Wednesday Selection
  • 23:15
    Sport Destination
  • 00:15
    Abu Dhabi Desert Challenge, Dag 5
  • 00:30
    China Open: Dag 3
  • 01:15
    Abu Dhabi Desert Challenge, Dag 5

MTV

  • 06:00
    Breakfast Club Senaste nytt med MTV Breakfast Club.
  • 07:00
    Top 7 at 7
  • 07:30
    Breakfast Club
  • 09:00
    3 From 1
  • 09:50
    Are You the One?
  • 10:40
    Are You the One?
  • 11:35
    Are You the One?
  • 12:30
    Awkward.
  • 13:00
    Awkward.
  • 13:30
    Are You the One?
  • 14:25
    16 and Pregnant
  • 15:45
    Snack-Off
  • 16:10
    Plain Jane International
  • 17:10
    Catfish: The TV Show
  • 18:05
    Are You the One?
  • 19:00
    16 and Pregnant
  • 20:00
    Ridiculousness
  • 20:25
    Ridiculousness
  • 20:55
    Ridiculousness
  • 21:25
    Ridiculousness
  • 21:55
    Geordie Shore
  • 22:50
    Snack-Off
  • 23:20
    Ridiculousness
  • 23:45
    Ex on the Beach
  • 00:40
    Geordie Shore
  • 01:35
    Geordie Shore
  • 02:30
    Night Videos

C More First

  • 05:40
    Advanced Style Dokumentär (2014) Dokumentär om sju New York-bor som ändrat synen på åldrande och skönhet.
  • 06:55
    Smashed 6.8Drama (2012)
  • 08:15
    Return to Nim's Island 5.0Äventyr (2013)
  • 09:50
    Think Like a Man 6.6Romantisk komedi (2012)
  • 11:50
    Mannen som blev patriot Komedi (2013)
  • 13:25
    Hello Ladies: The Movie 6.9Komedi (2014)
  • 14:45
    Robot & Frank 7.1Science fiction (2012)
  • 16:15
    Älska mig Drama (2014)
  • 17:30
    Gambit 5.7Komedi (2012)
  • 19:00
    Pitch Perfect 7.3Romantisk komedi (2012)
  • 21:00
    In Secret 6.1Drama (2013)
  • 22:45
    A Texas Love Story 6.4Drama (2013)
  • 00:20
    Född den fjärde juli 7.2Dramadokumentär (1989)
  • 02:40
    The Last Days on Mars 5.5Science fiction (2013)
  • 04:15
    Stoker 6.9Skräck (2013)
  • 05:50
    Nio månader 5.4Komedi (1995)

Viasat Film

  • 05:00
    All Is Lost 6.9Äventyr (2013) En veteranseglare kämpar för överlevnad efter att hans segelbåt slagits i spillror ute på havet.
  • 07:00
    Cykelmyggen och minibillen Äventyr (2014)
  • 09:00
    Far til fire - Onkel Sofus vender tilbage 4.7Komedi (2014)
  • 11:00
    About Last Night 6.1Drama (2014)
  • 13:00
    LasseMajas detektivbyrå - Von Broms hemlighet 5.0Deckare (2013)
  • 15:00
    Austenland 6.2Romantisk komedi (2013)
  • 17:00
    The Love Punch 5.7Komedi (2013)
  • 19:00
    Nebraska 7.8Drama (2013)
  • 21:00
    Captain Phillips 7.9Action (2013)
  • 23:20
    Evil Dead 7.6Skräck (2013)
  • 01:00
    Ragnarok 6.0Action (2013)
  • 03:00
    Magic Magic 5.0Thriller (2013)
  • 04:40
    Captain Phillips 7.9Action (2013)

TCM

  • 06:00
    Take Me Out to the Ball Game 6.8Musikal komedi (1949) Två dansande basebollspelare och deras nya ägare blir indragna i en spelskandal.
  • 07:35
    Dial M for Murder 8.2Deckare (1954)
  • 09:20
    Silk Stockings 6.9Musikal komedi (1957)
  • 11:15
    TCM Presents Under the Influence
  • 11:45
    Kismet 6.4Fantasy (1955)
  • 13:35
    The Rounders 6.2Komedi (1965)
  • 15:00
    Now, Voyager 8.0Drama (1942)
  • 17:00
    Rebel Without a Cause 7.8Drama (1955)
  • 18:50
    The Hill 7.9Drama (1965)
  • 21:00
    Shaft 6.6Kriminaldrama (1971)
  • 22:45
    Never So Few 5.9Krig och militärt (1959)
  • 00:45
    Shaft 6.6Kriminaldrama (1971)
  • 02:30
    Never So Few 5.9Krig och militärt (1959)
  • 04:30
    Ride the High Country 7.6Western (1962)