SVT1

  • 11:35
    Det stora matslaget Ewa Fröling tävlar för Sigtuna och Ann Söderlund tävlar för Gotland.
  • 12:35
    Genikampen
  • 13:35
    Jag minns...
  • 13:40
    Aposteln 7.2Drama (1998)
  • 15:50
    Gomorron Sverige sammandrag
  • 16:20
    Ut i naturen
  • 16:50
    Strömsö
  • 17:30
    Sverige idag
  • 17:55
    LIVE Sportnytt
  • 18:00
    Rapport
  • 18:10
    Regionala nyheter
  • 18:15
    LIVE Go'kväll
  • 19:00
    Kulturnyheterna
  • 19:15
    Regionala nyheter
  • 19:30
    Rapport
  • 20:00
    Uppdrag granskning
  • 21:00
    Världens Barn
  • 21:05
    Skandal!
  • 21:35
    Kobra
  • 22:05
    Familjen
  • 22:35
    Idrottslärarens drömmar och dilemman
  • 23:05
    Lärandets idéhistoria
  • 23:35
    Rapport
  • 23:40
    Djävulsdansen
  • 00:40
    Brevfilmen
  • 01:10
    Kulturnyheterna
  • 01:25
    Gymnasten som lärde sig gå
  • 02:45
    Atleterna
  • 03:50
    Ut i naturen
  • 04:20
    Valpkullen
  • 04:50
    Sverige idag
  • 05:15
    Go'kväll

SVT2

  • 09:00
    SVT Forum Politiska seminarier, debatter och föreläsningar.
  • 15:30
    Rakt på
  • 16:00
    Rapport
  • 16:05
    SVT Forum
  • 16:20
    Kristina Lugns bokcirkel
  • 16:50
    Fotbollskväll
  • 17:20
    Nyhetstecken
  • 17:30
    Oddasat
  • 17:45
    Uutiset
  • 18:00
    Världens natur
  • 18:50
    Från Nepal till norska fjällen
  • 19:00
    Vem vet mest?
  • 19:30
    Antikduellen
  • 20:00
    Kristina Lugns bokcirkel
  • 20:30
    Eldsjälar
  • 21:00
    Aktuellt
  • 21:40
    Kulturnyheterna
  • 21:45
    Regionala nyheter
  • 21:55
    Nyhetssammanfattning
  • 22:00
    LIVE Sportnytt
  • 22:15
    Babel
  • 23:15
    När jag blir stor vill jag bli skådis
  • 00:15
    Båt, bössa, bär och bröd
  • 00:40
    24 Vision
  • 01:00
    Rapport
  • 01:05
    Västerbottensnytt
  • 01:15
    ABC
  • 01:25
    24 Vision
  • 01:30
    Rapport
  • 01:35
    Sydnytt
  • 01:45
    Värmlandsnytt
  • 01:55
    24 Vision
  • 02:00
    Rapport
  • 02:05
    Nordnytt
  • 02:15
    Mittnytt
  • 02:25
    24 Vision
  • 02:30
    Rapport
  • 02:35
    Gävledala
  • 02:45
    Tvärsnytt
  • 02:55
    24 Vision
  • 03:00
    Rapport
  • 03:05
    SVT Östnytt
  • 03:15
    SVT Smålandsnytt
  • 03:25
    24 Vision
  • 03:30
    Rapport
  • 03:35
    Västnytt
  • 03:45
    Västerbottensnytt
  • 03:55
    24 Vision
  • 04:00
    Rapport
  • 04:05
    ABC
  • 04:15
    Sydnytt
  • 04:25
    24 Vision
  • 04:30
    Rapport
  • 04:35
    Värmlandsnytt
  • 04:45
    Nordnytt
  • 04:55
    24 Vision
  • 05:00
    Rapport
  • 05:05
    Mittnytt
  • 05:15
    Gävledala
  • 05:25
    24 Vision
  • 05:30
    Rapport
  • 05:35
    Tvärsnytt
  • 05:45
    SVT Östnytt

TV3

  • 12:00
    Hell's Kitchen De 20 hoppfulla kockarna tillagar sina signaturrätter inför Gordon och en grupp åskådare.
  • 13:00
    Project Runway
  • 14:00
    Lyxfällan
  • 15:00
    Top Model
  • 16:00
    The Real Housewives of Orange County
  • 17:00
    How I Met Your Mother
  • 17:30
    How I Met Your Mother
  • 18:00
    Million Dollar Listing New York
  • 18:55
    No ordinary women
  • 20:00
    Chicago PD
  • 21:00
    Efterlyst
  • 22:00
    Paradise Hotel
  • 23:00
    Million Dollar Listing New York
  • 00:00
    The Blacklist
  • 01:00
    The Mentalist
  • 02:00
    Chicago PD
  • 02:50
    Efterlyst
  • 03:40
    Hell's Kitchen
  • 04:25
    Up All Night
  • 04:45
    Rachael Ray
  • 05:35
    The Nanny

TV4

  • 12:10
    Hem till gården Debbie blir oroad när hon får ett samtal från socialmyndigheten.
  • 12:45
    Coronation Street
  • 13:10
    Coronation Street
  • 13:55
    Dr. Phil
  • 14:55
    House
  • 15:55
    Sveriges yngsta mästerkock
  • 16:55
    Äntligen hemma
  • 17:55
    112 - på liv och död
  • 18:25
    LIVE Lotto, Joker och Drömvinsten
  • 18:35
    112 - på liv och död
  • 18:50
    LIVE Keno
  • 19:00
    TV4Nyheterna
  • 19:20
    TV4Vädret
  • 19:30
    Halv åtta hos mig
  • 20:00
    Bonde söker fru
  • 21:00
    Halvvägs till himlen
  • 21:30
    Uggla flyttar in
  • 22:00
    TV4Nyheterna
  • 22:10
    TV4Nyheterna
  • 22:30
    Ekonominyheterna
  • 22:35
    LIVE Sporten
  • 22:50
    TV4Nyheterna och vädret
  • 23:00
    Scott & Bailey
  • 00:00
    King & Maxwell
  • 01:00
    House
  • 02:00
    Persons Unknown
  • 03:00
    Glamour
  • 03:30
    Hem till gården
  • 04:10
    Hem till gården
  • 05:50
    Nyhetsmorgon

Kanal 5

  • 12:05
    The Ellen DeGeneres Show Ellen DeGeneres intervjuar kändisar och presenterar musikframträdanden.
  • 13:00
    The Real Housewives of New Jersey
  • 14:00
    One Tree Hill
  • 15:00
    Cougar Town
  • 15:30
    Vänner
  • 16:00
    Grey's Anatomy
  • 17:00
    Böda camping
  • 18:00
    Trophy Wife
  • 18:30
    Vänner
  • 19:00
    The Big Bang Theory
  • 19:30
    The Big Bang Theory
  • 20:00
    Råttjägarna
  • 21:00
    Bastuklubben
  • 21:30
    Sånt är livet
  • 22:00
    Castle
  • 23:00
    The Big Bang Theory
  • 23:30
    The Big Bang Theory
  • 00:00
    2 1/2 män
  • 00:30
    2 1/2 män
  • 01:00
    Body of Proof
  • 01:55
    CSI
  • 02:55
    The Walking Dead
  • 03:45
    Supernatural
  • 04:30
    The Real Housewives of New Jersey
  • 05:20
    The Ellen DeGeneres Show

TV6

  • 11:45
    Stargate SG-1 Dr. Felger skapar ett virus för att göra andra gates obrukliga, men viruset sprider sig.
  • 12:40
    Stargate Atlantis
  • 13:35
    Seinfeld
  • 14:05
    Seinfeld
  • 14:35
    The Simpsons
  • 15:05
    The Simpsons
  • 15:35
    Family Guy
  • 16:00
    Family Guy
  • 16:30
    Scrubs
  • 17:00
    Scrubs
  • 17:30
    Anger Management
  • 18:00
    How I Met Your Mother
  • 18:30
    How I Met Your Mother
  • 19:00
    Family Guy
  • 19:30
    Family Guy
  • 20:00
    LIVE Malmö FF möter Olympiacos FC
  • 23:30
    Scrubs
  • 00:00
    Scrubs
  • 00:30
    How I Met Your Mother
  • 01:00
    How I Met Your Mother
  • 01:30
    Anger Management
  • 02:00
    Seinfeld
  • 02:30
    Seinfeld
  • 03:00
    The Exes
  • 03:30
    Spin City
  • 03:55
    Jims värld
  • 04:20
    Jims värld
  • 04:45
    Community
  • 05:05
    The Simpsons
  • 05:30
    The Simpsons

Sjuan

  • 11:55
    Mannen som talar med hundar Denises tre hundar skapar kaos i hemmet och den tio månader gamla Bassethanen Leo lyder aldrig.
  • 13:00
    Det okända
  • 14:00
    Wife Swap
  • 14:55
    Celebrity Wife Swap
  • 15:55
    Det stora fyndkriget - Texas
  • 16:25
    Judys domstol
  • 16:55
    Dr. Phil
  • 17:45
    TV4Nyheterna
  • 17:55
    Glamour
  • 18:30
    Jamie Oliver: Middag på 30 minuter
  • 19:00
    Biggest loser - tro, hopp och kärlek
  • 20:00
    112 - på liv och död
  • 21:00
    Trinny & Susannah stylar om Norge
  • 22:00
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 22:55
    Skenet bedrar
  • 23:35
    M*A*S*H
  • 00:10
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 01:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 02:05
    Law & Order
  • 03:00
    Jordan, rättsläkare
  • 04:00
    Blue Bloods
  • 05:00
    Det stora fyndkriget - Texas
  • 05:25
    Judys domstol
  • 05:50
    Celebrity Wife Swap

TV8

  • 12:00
    Property Ladder Amatörer som renoverar fastigheter får tips på hur de ska lyckas.
  • 13:00
    En plats på landet
  • 14:00
    Four in a Bed
  • 14:30
    Four in a Bed
  • 15:00
    Monk
  • 15:55
    Top Chef Masters
  • 16:45
    MasterChef
  • 17:30
    A Place in the Sun USA
  • 18:00
    Antiques Road Trip
  • 19:00
    Jeopardy!
  • 19:30
    Jeopardy!
  • 20:00
    Bones
  • 21:00
    The Restoration Man
  • 22:00
    Shark Tank
  • 23:00
    Bones
  • 00:00
    Without a Trace
  • 01:00
    The Closer
  • 02:05
    Monk
  • 03:05
    En plats på landet
  • 04:05
    En plats i solen - Borta eller hemma bäst?
  • 05:00
    En plats i solen - Borta eller hemma bäst?

Kanal 9

  • 12:25
    Frasier Frasiers exfru Lilith kommer till stan och meddelar att hon vill ha ett barn till - med Frasier.
  • 12:50
    2 1/2 män
  • 13:15
    2 1/2 män
  • 13:45
    Harry's Law
  • 14:45
    Grand Designs
  • 15:50
    SOS Västkust
  • 16:50
    Gold Rush
  • 17:50
    Top Gear
  • 19:00
    Big Brother
  • 20:00
    2 1/2 män
  • 20:30
    2 1/2 män
  • 21:00
    Big Brother
  • 22:00
    The Waterboy 6.0Komedi (1998)
  • 23:45
    CSI: NY
  • 00:45
    Sherlock Holmes
  • 02:00
    Frasier
  • 02:30
    Frasier
  • 02:55
    CSI: NY
  • 03:45
    Top Gear
  • 04:35
    Harry's Law
  • 05:15
    Hairy Bikers' Best of British

TV10

  • 12:30
    Naturkatastrofer En tromb, tornado eller virvelstorm är en kraftig luftvirvel som ofta orsakar stor förödelse.
  • 13:30
    Texas
  • 14:30
    Vädret som skapade historia
  • 15:00
    Brit Cops
  • 16:00
    Life Below Zero
  • 17:00
    Churchills livvakt
  • 18:00
    Monster Jam
  • 18:30
    Monster Jam
  • 19:00
    The Gadget Show
  • 19:30
    The Gadget Show
  • 20:00
    Förrådsfyndarna
  • 20:30
    Förrådsfyndarna
  • 21:00
    Life Below Zero
  • 22:00
    Brit Cops
  • 23:00
    Gatugängens inre krets
  • 00:00
    Churchills livvakt
  • 01:00
    Förrådsfyndarna
  • 01:30
    Förrådsfyndarna
  • 02:00
    Life Below Zero
  • 03:00
    Brit Cops
  • 04:00
    Gatugängens inre krets

Kanal 11

  • 12:25
    Gilmore Girls Rory gör en lista över för- och nackdelar med Lorelais och Max stundande giftermål.
  • 13:20
    Familjen Kardashian
  • 14:15
    The Ellen DeGeneres Show
  • 15:10
    Unga mödrar
  • 15:35
    Say Yes to the Dress: Bridesmaids
  • 16:05
    Gossip Girl
  • 17:00
    Glee
  • 18:00
    The Bachelorette
  • 19:00
    Hart of Dixie
  • 20:00
    Familjen Kardashian
  • 21:00
    Sex and the City 2 4.1Romantisk komedi (2010)
  • 23:55
    Cold Case
  • 01:00
    Kommissarie Morse
  • 03:15
    Cold Case
  • 04:15
    Toddlers & Tiaras
  • 05:00
    Hart of Dixie
  • 05:40
    Nobbad

TV12

  • 12:00
    Holiday Home Sweet Home Lisa är i Devon där hon får körlektioner i en klassisk husbil och upplever livet i naturen.
  • 13:00
    Spårlöst - Australien
  • 13:30
    Spårlöst - Australien
  • 14:00
    Peter Andre: Homestyling på 60 minuter
  • 15:00
    The Block
  • 15:55
    Extreme makeover weightloss
  • 17:00
    Peter Andre: Homestyling på 60 minuter
  • 18:00
    Spårlöst - Australien
  • 18:30
    Spårlöst - Australien
  • 19:00
    The Block
  • 19:30
    Bloopers
  • 20:00
    LIVE V86 Direkt
  • 22:00
    GoldenEye 7.2Action (1995)
  • 00:35
    Cops Uncut
  • 01:05
    Promillepolisen
  • 01:35
    Trafikpoliserna
  • 02:20
    Barakuten
  • 03:15
    Världens pappskallar
  • 04:10
    Road Wars
  • 05:05
    Extremfiske
  • 05:50
    Cops Uncut

TNT

  • 10:00
    Betal-TV
  • 13:10
    Glamour
  • 13:40
    Rachael Ray
  • 14:30
    Ally McBeal
  • 15:20
    Cityakuten
  • 16:10
    Cityakuten
  • 17:00
    Glamour
  • 17:30
    Rachael Ray
  • 18:15
    Melrose Place
  • 19:00
    Anna & Kristinas Kök
  • 19:30
    Cityakuten
  • 20:15
    Cityakuten
  • 21:00
    Ally McBeal
  • 22:00
    Murder in the First
  • 22:50
    Terminator: The Sarah Connor Chronicles
  • 23:40
    Memphis Beat
  • 00:30
    Murder in the First
  • 01:20
    Lost Girl
  • 02:10
    Terminator: The Sarah Connor Chronicles
  • 02:55
    Memphis Beat
  • 03:40
    The Guardian
  • 04:25
    Melrose Place
  • 05:10
    The Investigators
  • 05:55
    Body of Evidence

Barnkanalen

  • 12:10
    I drömmarnas trädgård Om Daisy, Igglepiggle, Makka Pakka som i en vacker trädgård och deras många upptäckter och äventyr.
  • 12:40
    Florries drakar
  • 12:50
    Meckar-Micke
  • 13:00
    Lilla prinsessan
  • 13:15
    Hurra för Kalle
  • 13:25
    Yoko! Jakamoko! Toto!
  • 13:30
    Hejolojla
  • 13:45
    Toot och Puddle
  • 13:55
    Djungelboken
  • 14:10
    Yakari
  • 14:20
    Lulu Zipadoo
  • 14:35
    Piggley Winks äventyr
  • 15:00
    Roy
  • 15:25
    Lou!
  • 15:40
    En hopplös häxa
  • 16:05
    M.I. High
  • 16:30
    Fångad
  • 16:55
    Ökenbio
  • 17:00
    Florries drakar
  • 17:10
    Wibbly Gris
  • 17:20
    Supertrion
  • 17:35
    Riddare Micke
  • 17:45
    Stor och Liten
  • 18:00
    Bolibompa
  • 18:01
    Ella Bella bingo
  • 18:10
    Servettmannens äventyr
  • 18:20
    Minimyror i Kenya
  • 18:30
    Caspers skrämskola
  • 18:45
    Gazoon
  • 18:50
    Geronimo Stilton
  • 19:15
    Lilla Aktuellt
  • 19:30
    Barda
  • 05:30
    Lek med mig i Sesam
  • 05:55
    Bert och Ernie på äventyr

Kunskapskanalen

  • 12:00
    Sanningen om konsumtion Elektronikprodukter är skapade så att de går sönder inom en viss tid. Varför accepterar vi det?
  • 13:00
    Världen
  • 14:00
    Från Star Wars till Avatar 7.7Dokumentär (2012)
  • 15:00
    Medialized
  • 15:30
    Lärandets idéhistoria
  • 16:00
    UR Samtiden
  • 19:00
    En bok, en författare
  • 19:20
    Världens mysterier
  • 19:25
    Historiska hemligheter
  • 20:10
    Världens natur: Naturens drivkrafter
  • 21:00
    Forskning i framkant
  • 21:50
    Dokument utifrån
  • 22:50
    Den tatuerade drottningmumien
  • 23:40
    En bok, en författare

SVT24

  • 12:10
    I drömmarnas trädgård Om Daisy, Igglepiggle, Makka Pakka som i en vacker trädgård och deras många upptäckter och äventyr.
  • 12:40
    Florries drakar
  • 12:50
    Meckar-Micke
  • 13:00
    Lilla prinsessan
  • 13:15
    Hurra för Kalle
  • 13:25
    Yoko! Jakamoko! Toto!
  • 13:30
    Hejolojla
  • 13:45
    Toot och Puddle
  • 13:55
    Djungelboken
  • 14:10
    Yakari
  • 14:20
    Lulu Zipadoo
  • 14:35
    Piggley Winks äventyr
  • 15:00
    Roy
  • 15:25
    Lou!
  • 15:40
    En hopplös häxa
  • 16:05
    M.I. High
  • 16:30
    Fångad
  • 16:55
    Ökenbio
  • 17:00
    Florries drakar
  • 17:10
    Wibbly Gris
  • 17:20
    Supertrion
  • 17:35
    Riddare Micke
  • 17:45
    Stor och Liten
  • 18:00
    Bolibompa
  • 18:01
    Ella Bella bingo
  • 18:10
    Servettmannens äventyr
  • 18:20
    Minimyror i Kenya
  • 18:30
    Caspers skrämskola
  • 18:45
    Gazoon
  • 18:50
    Geronimo Stilton
  • 19:15
    Lilla Aktuellt
  • 19:30
    Barda
  • 20:00
    Skavlan
  • 21:00
    Fjällbackamorden
  • 22:30
    Vem vet mest?
  • 23:00
    The Big C
  • 23:30
    Rakt på
  • 00:00
    Antikduellen
  • 00:30
    LIVE Sportnytt
  • 05:30
    Lek med mig i Sesam
  • 05:55
    Bert och Ernie på äventyr

Discovery Channel

  • 12:00
    Alaska: The Last Frontier Följ familjen Kilcher och deras liv i ett isolerat samhälle utanför Homer, Alaska.
  • 13:00
    Gold Rush
  • 14:00
    Toy Hunter
  • 14:30
    What's in the Barn?
  • 15:00
    Tanked
  • 16:00
    Dual Survival
  • 17:00
    Fast and Loud
  • 18:00
    Rods N' Wheels
  • 19:00
    Toy Hunter
  • 19:30
    What's in the Barn?
  • 20:00
    Alaska: The Last Frontier
  • 21:00
    River Monsters
  • 22:00
    Marooned With Ed Stafford
  • 23:00
    Gold Rush
  • 00:00
    Alaska: The Last Frontier
  • 01:00
    River Monsters
  • 02:00
    Whale Wars
  • 03:00
    American Guns
  • 03:55
    American Chopper
  • 04:45
    Skitiga jobb
  • 05:35
    Så görs din mat

TV4 Fakta

  • 14:00
    Det kungliga lasarettet
  • 14:55
    Helikopterhjältarna
  • 16:00
    Märkliga prylar - New York
  • 16:30
    Märkliga prylar - New York
  • 17:00
    Kartläggning av ett mord
  • 17:55
    De omisstänkta
  • 19:00
    Kvinnor som mördar
  • 20:00
    Hospitalet
  • 20:30
    Hospitalet
  • 21:00
    Det kungliga lasarettet
  • 21:30
    Det kungliga lasarettet
  • 21:55
    En sjuksköterskas verklighet
  • 23:00
    48 avgörande timmar
  • 00:00
    Kvinnor som mördar
  • 01:00
    Ockulta mord
  • 02:00
    Kalla mord - chans till rättvisa
  • 03:00
    Bubber granskar Danmark
  • 03:30
    Bubber granskar Danmark
  • 04:05
    Lysande utsikter?
  • 05:10
    Århundradets värsta brott

TV4 Film

  • 11:25
    The Reader 7.6Drama (2008) Juridikstudenten Michaels ex-älskarinna åtalas för nazistbrott.
  • 13:55
    The Majestic 6.9Dramakomedi (2001)
  • 16:55
    Den bästa sommaren 7.4Komedi (2000)
  • 18:50
    My One and Only 6.6Dramakomedi (2009)
  • 21:00
    Clueless 6.7Komedi (1995)
  • 22:55
    Förvandlingen 6.8Drama (2003)
  • 00:50
    Double Jeopardy 6.3Thriller (1999)
  • 02:55
    Ronin 7.3Action (1998)
  • 05:20
    Den bästa sommaren 7.4Komedi (2000)

Eurosport

  • 11:45
    Summer Grand Prix: Hinzenbach, herrar, HS94 Från Hinzenbach, Österrike.
  • 13:00
    Romanian International Open
  • 14:30
    Grupp F: Paris Saint-Germain möter FC Barcelona
  • 16:00
    WATTS
  • 17:00
    Summer Grand Prix: Hinzenbach, herrar, HS94
  • 18:15
    Final: Indianerna möter Elit Vetlanda
  • 19:00
    Romanian International Open
  • 20:30
    WATTS
  • 21:05
    Wednesday Selection
  • 21:10
    Riders Club
  • 21:15
    Golf Club
  • 21:20
    Maxi Yacht Rolex Cup: Porto Cervo
  • 21:50
    Yacht Club
  • 21:55
    Gold Cup
  • 22:55
    Wednesday Selection
  • 23:00
    Pass Sport
  • 23:15
    Grupp F: Paris Saint-Germain möter FC Barcelona
  • 00:15
    Summer Grand Prix: Hinzenbach, herrar, HS94

MTV

  • 12:30
    Awkward. En tonåring blir känd efter en olycka.
  • 13:00
    Awkward.
  • 13:30
    The Hills
  • 14:00
    The Hills
  • 14:30
    Teen Mom 3
  • 15:25
    Catfish: The TV Show
  • 16:15
    Are You the One?
  • 17:10
    Snooki & JWOWW
  • 17:40
    Snooki & JWOWW
  • 18:10
    Teen Wolf
  • 19:05
    Virgin Territory
  • 20:00
    Scrubbing In
  • 21:00
    Are You the One?
  • 22:00
    Are You the One?
  • 22:55
    Ridiculousness
  • 23:20
    Ridiculousness
  • 23:45
    Jersey Shore
  • 00:35
    Jersey Shore
  • 01:30
    Jersey Shore
  • 02:20
    Night Videos

C More First

  • 12:30
    The Five-Year Engagement 6.2Romantisk komedi (2012) Ett pars väg mot lycka hotas av karriärsmöjligheter och missade jobbtillfällen.
  • 14:40
    Safety Not Guaranteed 7.1Komedi (2012)
  • 16:05
    Kvartetten 6.8Dramakomedi (2012)
  • 17:45
    The Kid Stays in the Picture 7.4Dokumentär (2002)
  • 19:20
    Will 7.0Drama (2011)
  • 21:00
    The We and the I 6.1Drama (2012)
  • 22:40
    Mortal Instruments - Stad av skuggor 6.0Action (2013)
  • 00:50
    We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks 6.8Dokumentär (2013)
  • 02:55
    Grace Unplugged 5.9Drama (2013)
  • 04:40
    The Normal Heart 8.1Drama (2014)

Viasat Film

  • 11:00
    Now You See Me 7.3Action (2013) En grupp illusionister lurar in FBI:s och Interpols främsta detektiver i en katt och råtta-lek.
  • 13:00
    Wunderkinder 6.8Drama (2011)
  • 15:00
    Marie Krøyer 6.4Drama (2012)
  • 17:00
    Bon appétit 6.1Dramakomedi (2012)
  • 19:00
    Ted 7.1Komedi (2012)
  • 21:00
    Kick-Ass 2 6.7Action (2013)
  • 23:00
    Ender's Game 6.8Action (2013)
  • 01:00
    Movie 43 4.4Komedi (2013)
  • 03:00
    The Necessary Death of Charlie Countryman 6.4Kriminaldrama (2013)
  • 05:00
    Kick-Ass 2 6.7Action (2013)

TCM

  • 12:00
    The Law and Jake Wade 6.9Western (1958) Ett gäng bankrånare kidnappar en polischef i syfte att komma åt ett rånbyte som försvunnit.
  • 13:25
    Never Let Me Go 6.0Thriller (1953)
  • 15:00
    The Yearling 7.4Drama (1946)
  • 17:05
    Challenge to Lassie 6.1Drama (1949)
  • 18:20
    Raintree County 6.4Drama (1957)
  • 21:00
    Sweet Bird of Youth 7.5Drama (1962)
  • 23:00
    The Outrage 6.3Western (1964)
  • 00:35
    Sweet Bird of Youth 7.5Drama (1962)
  • 02:35
    Silk Stockings 7.0Musikal komedi (1957)
  • 04:30
    TCM Presents Under the Influence